Przejdź do głównej zawartości

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE


REGULAMIN PROJEKTU
Bezpieczna młodość w Gminie Zaleszany

§ 1
Postanowienia ogólne
  1. Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w projekcie realizowanym przez Gminę Zaleszany pn. „Bezpieczna młodość w Gminie Zaleszanydofinansowanego w roku 2017 z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

2.      Biuro projektu mieści się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zbydniowie, w budynku szkoły pod adresem: Zbydniów ul. Sandomierska, 37-416 Zbydniów.
3.      Okres realizacji projektu: 01.09.2017 – 10.12.2017.
4.      Zasięg projektu: Gmina Zaleszany.
5.      W ramach projektu wsparciem zostanie objętych min. 60 osób – po min. 20 uczniów z każdego z trzech Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Zbydniowie, Zaleszanach oraz Turbi,  w wieku 13-16 lat lat, spełniających kryteria uczestnika o których mowa w § 3.
§ 2
Zakres wsparcia
1.      Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje:
a)      organizację zajęć szkoleniowych dla min. 60-ciu uczestników  w formie:
- szkolenia dla tzw. Liderów pozytywnych zmian – poprowadzone przez trenera na rzecz trzech grup uczniów po 9 uczniów każda;
- szkolenia dla mówców debat oxfordzkich - poprowadzone przez trenera na rzecz trzech grup uczniów po 12 uczniów każda;
b) Zajęcia z opiekunami na rzecz zespołów uczniów skupionych dookoła debat oxfordzkich oraz zespoły teatralne związane z przygotowywaniem się do wystąpień podczas Festiwalu Bezpiecznej Młodości, będącym punktem kulminacyjnym w projekcie oraz stanowiącym element kampanii profilaktycznej na rzecz społeczności uczniowskiej Gminy Zaleszany. 
c) Konkurs plastyczny na plakat profilaktyczny w II obszarach: „Stop przemocy w sieci” oraz „Dopalaczom mówimy NIE”
d) Poprowadzenie warsztatów na rzecz społeczności uczniowskich klas VII SP oraz II-III gimnazjum przez tzw. Liderów pozytywnych zmian. Łącznie zajęciami objętych zostanie 12 oddziałów klasowych w trzech Zespołach Szkolno-Przedszkolnych. Czas warsztatu na każdy oddział klasowy – 2 godziny lekcyjne;
e) Przeprowadzenie spotkań przez tzw. liderów pozytywnych zmian na rzecz rodziców uczniów uczących się w trzech Zespołach Szkolno-Przedszkolnych – łącznie 12 grup rodziców, po 1 godz. zajęć na każdą z grup;
f) Festiwal Bezpiecznej Młodości – impreza podsumowująca projekt, zorganizowana na rzecz uczestników projektu oraz społeczności uczniowskiej Gminy Zaleszany, zawierająca elementy konkursowe: konkurs na najlepiej odegraną dramę teatralną oraz konkurs debat oxfordzkich.
§ 3
Uczestnicy Projektu
1.      Projekt skierowany jest do osób spełniających łącznie warunki wskazane w punktach a) – b):
a)      osoby uczęszczające do Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w  Turbi, Zaleszanach oraz Zbydniowie w roku szkolnym 2017/2018 do klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum;
b)     mieszkające na terenie gminy Zaleszany.
§ 4
Kryteria uczestnictwa w projekcie

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest:
1.      zapoznanie się z niniejszym Regulaminem,
2.      wypełnienie i złożenie Deklaracji przystąpienia do projektu;
3.      podpisanie i złożenie Oświadczenia uczestnika zadania publicznego o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (powyższe dokumenty dostępne są u nauczycieli w w/zespołach szkół),
4.      pozytywne zakwalifikowanie przez Komisję Rekrutacyjną, która weźmie pod uwagę pierwszeństwo zgłoszeń.
§ 5
Zasady kwalifikacji Uczestników
1.      Kwalifikacja Uczestników dokonywana jest przez Komisję Rekrutacyjną złożoną z trzech osób: koordynatora projektu, dyrektorów poszczególnych Zespołów Szkół.
2.      Rekrutacja ma charakter ciągły i jest prowadzona do momentu pozytywnego zakwalifikowania min. 20-stu uczniów z poszczególnych Zespołów Szkolno-Przedszkolnych .
3.      Komisja rekrutacyjna dokonuje kwalifikacji Uczestników biorąc pod uwagę:
a)      kompletność i poprawność formalną dokumentów wymienionych w § 4,
b)      kolejność zgłoszeń (złożenia Deklaracji przystąpienia do projektu u opiekunów z poszczególnych Zespołów Szkolno-Przedszkolnych)
§ 6
Zasady monitoringu Uczestników
1.      Uczestnicy zobowiązani są każdorazowego potwierdzania swojej obecności na zajęciach. Potwierdzenie obecności następuje poprzez sporządzenie listy obecności przez trenerów oraz opiekunów.
2.      Informacje o których mowa w punkcie 1 będą wykorzystywane do wywiązania się Beneficjenta  z obowiązków sprawozdawczych z realizacji projektu wobec Instytucji finansującej działania projektu.
§ 7
Obowiązki Uczestników
1.      Uczestnicy posiadają następujące obowiązki:
a)      przestrzeganie niniejszego Regulaminu,
b)     rzetelne przygotowywanie się do zajęć zgodnie z poleceniami prowadzącego,
c)      poddawanie się monitoringowi zgodnie z zasadami o których mowa w § 6.
§ 8
Zasady rezygnacji z uczestnictwa w projekcie
1.      Rezygnacja z udziału w projekcie możliwa jest tylko w uzasadnionych przypadkach i następuje poprzez złożenie pisemnego oświadczenia na formularzu dostarczonym przez Gminę Zaleszany.
2.      Uzasadnione przypadki, o których mowa w pkt. 1 niniejszego paragrafu mogą wynikać z przyczyn natury zdrowotnej lub działania siły wyższej i z zasady nie mogą być znane przez Uczestnika w momencie rozpoczęcia udziału w projekcie.
3.      Organizator zastrzega sobie prawo do skreślenia Uczestnika z listy uczestników projektu w przypadku naruszenia przez niego niniejszego regulaminu oraz zasad współżycia społecznego.
§ 9
Postanowienia końcowe
1.      Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzygane są przez Gminę Zaleszany.
2.      Ostateczna interpretacja „Regulaminu Projektu” należy do Gminy Zaleszany w oparciu o wytyczne dla instytucji biorących udział we wdrażaniu programu.
3.      Regulamin wchodzi w życie  z dniem 11.09.2017 r.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

FORUM DYSKUSYJNE - NARKOTYKI I DOPALACZE

Zachęcamy wszystkich uczniów do AKTYWNEGO UCZESTNICTWA w FORUM DYSKUSYJNYM na temat informacji zawartych w filmie, a także zadawania nurtujących pytań.

FORUM DYSKUSYJNE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

13 listopada 2017 r. w szkołach objętych projektem prezentowany był film dotyczący bezpieczeństwa w szkole i właściwych sposobów reagowania w przypadku ataku terrorystycznego. Zachęcamy wszystkich uczniów do AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W FORUM DYSKUSYJNYM na temat przydatnych treści i wskazówek zawartych w filmie, a także zadawania nurtujących pytań. NA OSOBY Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ KOMENTARZY CZEKAJĄ NAGRODY! Komentarze mogą umieszczać osoby posiadające konto na Gmailu pod poniższym postem.

Kilka słów o projekcie...

Oryginalnym pomysłem na podniesienie poziomu szeroko rozumianego bezpieczeństwa na rzecz młodych mieszkańców Gminy Zaleszany może pochwalić się lokalny samorząd. Na realizację projektu pn. „Bezpieczna młodość w Gminie Zaleszany” otrzymał on dotację w wysokości blisko 15 tyś. PLN. Środki na inicjatywę profilaktyczną zostały przyznane z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt potrwa od września do grudnia 2017 r. Gmina Zaleszany za swój pomysł profilaktyczny została rekomendowana przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie do finansowania w/w inicjatywy przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Działania projektowe będą prowadzone na rzecz młodzieży z klas VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjalnych uczących się w szkołach w Turbi, Zbydniowie oraz Zaleszanach.  Łącznie bezpośrednio w projekt zost